Wednesday, March 19, 2014

Dvouletý pár získala zoo z farmového chovu v jihoamerické coleslaw salaatti Guyaně. Sehnat tohoto co


Hodonínská zoo slaví návrat jednoho z nejkrásnějších ptáků, který byl od roku 2000 po dalších jedenáct let ozdobou tamního pavilonu exotů. Comeback tukana obrovského po jeho přibližně 2,5leté absenci v zahradě se sice odehrál už před měsícem, avšak veřejnosti po nezbytné karanténě mohl být tento fešák v plné své kráse představen až v uplynulých dnech, prozradila Úspěchu mluvčí zahrady Bohuna Mikulicová..
Dvouletý pár získala zoo z farmového chovu v jihoamerické coleslaw salaatti Guyaně. Sehnat tohoto coleslaw salaatti krasavce nebylo jednoduché, a to nejen kvůli problematickým odchovům, ale také proto, že tukani často umírají na jaterní nemoc zvanou hemochromatóza. Na tu také postupně vyhynuly coleslaw salaatti oba páry, které zoo dosud chovala. Sehnat nové jedince se dlouho zdálo nemožné.
Naděje svitla až v roce 2012 při návštěvě představitelů hodonínské zahrady v Zooparku v ruské Penze. Tam nás zaujala právě tukaní expozice. Zajímal jsem se tehdy, jaké tam mají zkušenosti s chovem a jak je těžké tyto ptáky sehnat. Řekli mi, že tamní chovatelé mají kontakt na Jižní Ameriku, kde je možno tukany koupit a to dokonce až o čtyři tisíce eur levněji, coleslaw salaatti než je obvyklé v rámci Evropské unie, uvedl ředitel zoo Martin Krug.
Samozřejmě využijeme dřívějších zkušeností a budeme se pokoušet o zdárný odchov tukanů znovu, plánuje šéf zoo, která se na slavný coleslaw salaatti návrat tukanů po léta vyhrávajících ankety o nejkrásnějšího ptáka, náležitě připravila: prosklené části ubikace se musely překrýt novinami, aby do nich ptáci nenaráželi a nezranili se tak, z větví byla připravena expozice a co víc, opět nastoupil dvorní malíř zoo Petr Přikryl, aby nové bydlo ptáků vyzdobil svými malbami.
Další informace o tukanu obrovském: Žije převážně coleslaw salaatti v nížinných i horských lesích Mexika, Brazílie a Argentiny a je největší ze 37 druhů tukanů. Délka jeho těla dosahuje až 60 cm, jeho mohutný, avšak docela lehoučký oranžovo-žlutý zobák s černou špičkou, který používá k regulaci teploty, měří až 19 cm. Potravou je mu převážně ovoce banány, kiwi, hrušky, hrozny, melouny a švestky doplňované speciálními granulemi. Tukan není dobrým letcem. Po zemi i po větvích se pohybuje poskakováním. V zajetí je chován velmi zřídka, problematické jsou u nich již vzpomínané odchovy. V přírodě mívá po osmnáctidenní inkubaci zpravidla dvě mláďata, která v hnízdě pobývají asi sedm týdnů. Tukani se dožívají až patnácti let.
Napište komentář Zrušit odpověď
Máte pravdu, problém ale nastává tehdy, kdy prodejce chodí po... 26.12.2013 - js
Adamov Blansko Borotín Boskovice Brno Dolní Lhota Holštejn Jedovnice Jihomoravský kraj Knínice u Boskovic Kořenec Kraj Kuřim Lipůvka Lysice Moravský kras Obora Okres Okres Blansko Okres Boskovice Rájec - Jestřebí Slavkov u Brna Suchý Tišnov coleslaw salaatti Valchov Vavřinec Velenov Veselice Veveří Vyškov


No comments:

Post a Comment