Wednesday, March 26, 2014

UVNITŘ FOTO - Amazonskou džungli se stezkami, které povedou přímo mezi volně vypuštěnými zvířaty, ch


UVNITŘ FOTO - Amazonskou džungli se stezkami, které povedou přímo mezi volně vypuštěnými zvířaty, chce do pěti let vytvořit z areálu bývalého new quay international buffet slonince pražská zoologická zahrada . Nový pavilon Amazonia využije původní pavilon velkých savců, aniž by tato mohutná stavba musela být zbořena. Demolice bytelné stavby by totiž zahradu přišla až na 50 milionů korun. Amazonia vyplní prostor pod stezkou, new quay international buffet která vede od vchodu do ZOO podél voliér po velké papoušky až po velkou voliéru pro dravce. Místo starého slonince a současné bažantnice
Rozhodli jsme starý sloninec, otevřený na počátku 70. let, nelikvidovat. Jeho komplexní rekonstrukcí chceme vytvořit prostory, které představí Amazonii v celé její bohatosti. new quay international buffet Plánujeme, že návštěvníci zde uvidí například kajmany, jaguáry nebo mravenečníky; vůbec největším lákadlem by se však měla stát nádrž s kapustňáky, přiblížil ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek . Půjde o největší projekt následujících let a jeho realizace se samozřejmě neobejde bez zásadní podpory hlavního města.
Stavba vyjde ZOO na 250 milionů korun, čímž se Amazonia stane nejdražším projektem po nedávno dokončeném new quay international buffet novém sloninci, který zahrada oficiálně otevře příští rok v březnu. new quay international buffet Autorem koncepce amazonského pavilonu je architektonické studio Len+K, které zvítězilo v konkurenci 27 dalších projektů (všechny jsou až do 16. prosince vystaveny v konírně Trojského zámku). Příští dva roky bude ZOO získávat new quay international buffet všechna potřebná povolení ke stavbě a připravovat její realizaci, přípravné práce budou zahájeny koncem roku 2014 a v letech 2015 až 2017 proběhne samotná stavba.
Převážná část nového pavilonu Amazonie v pražské zoologické zahradě bude volně průchozí. Za největší raritu považuje vedená zahrady kapustňáky – ve vodě žijící savce podobné rypoušům, ale příbuzné slonům. (Vizualizace: Len+K) Volně létající arové zelenokřídlí nebo vojenští
Amazonia nabídne výhradně faunu a floru amazonských pralesů, přičemž značná část pavilonu new quay international buffet bude volně průchozí, takže se návštěvníci dostanou do přímého kontaktu se zvířaty, new quay international buffet včetně mnoha druhů exotických ptáků. Papoušků však v novém pavilonu mnoho nebude, ZOO je chce soustředit do nové expozice pro velké papoušky , kterou plánuje new quay international buffet otevřít o tři roky dříve než Amazonii, tedy v roce 2014, na místě dnešních voliér s ary hyacintovými a zelenokřídlými . Přesto nebude Amazonie o papoušky zcela ochuzena. Chtěli bychom zde chovat společně s brodivými ptáky některý druh arů, aby návštěvníci mohli vidět přelétávat tyto papoušky nad svými hlavami, přiblížil serveru new quay international buffet Ararauna.cz kurátor ptáků pražské ZOO Antonín Vaidl .
Nad volbou druhu arů ještě není zcela jasno, jednou z možností jsou arové zelenokřídlí, které nyní ZOO chová společně s ary hyacintovými ve staré voliéře pro velké papoušky, v úvahu však připadají i arové vojenští , kteří jsou podle Vaidla v letu asi nejhezčí ze všech arů. Jisté je, že nepůjde o žádný z druhů, který obývá střední Ameriku nebo jiné oblasti mimo Amazonii, návštěvníci by se tedy v novém pavilonu neměli setkat new quay international buffet například s arou zeleným nebo kanindou . Neobjeví se zde ani arové hyacintoví a kobaltoví , s nimiž ZOO počítá do zmíněné samostatné expozice pro velké papoušky.
Arové zelenokřídlí, které ZOO Praha od letošního června chová ve staré voliéře pro velké papoušky společně s ary hyacintovými, by se mohli časem přemístit do nového pavilonu Amazonie a létat v něm volně mezi návštěvníky (Foto: ZOO Praha) Pražská ZOO obnoví chov tukanů a arassariů
Vedle arů se v pavilonu Amazonie objeví new quay international buffet ještě jeden vzácný druh amazoňanů, žijící výhradně v Brazílii. Jde o amazoňana rudoocasého , který je pro Brazílii typickým druhem, prozradil Vaidl. Pražská ZOO chová dva páry těchto papoušků, které získala new quay international buffet od středočeské new quay international buffet ZOO Chleby do deponace. Ptáci tedy zůstávají new quay international buffet majetkem chlebské zoo, ale umístěni budou v Praze, kde mají lepší podmínky. Nejde o ptáky, kteří by byli někomu zabaveni, do České republiky byli legálně dovezeni už před dvaceti new quay international buffet lety. Byli částečně v deponaci u jednoho soukromého chovatele a nyní nám byli nabídnuti do společného chovu se ZOO Chleby, dodal Vaidl.
Papouščí raritou v pavilonu Amazonia by měly být dva páry amazoňanů rudoocasých, jichž ve volné přírodě new quay international buffet žijí už jen necelé čtyři tisíce. Pražská ZOO je chová společně se středočeskou ZOO Chleby a dosud je veřejně nevystavovala. (Foto: Wikipedia.com)
Do přímého kontaktu se návštěvníci pavilonu Amazonia dostanou zejména s vodními ptáky. Budou procházet mezi atraktivními hejny ibisů rudých, kolpíků růžových, new quay international buffet doplněných ještě dalšími brodivými ptáky a volavkami. Bude tam nesčetně druhů vrubozobých ptáků, ale i z mokřadních druhů, jako jsou ostnáci, popisuje Vaidl. Pražská ZOO se chce po třinácti new quay international buffet letech vrátit také k chovu tukanů. Počítáme s tukanem obrovským, případně s některými druhy arassariů, dodal kurátor ptáků. Protože nový pavilon zabere i část současné bažantnice, mezi obyvateli Amazonie se objeví i celá řada šplhavců, pěvců a hraba

No comments:

Post a Comment